Gravtex Ltd ar partneriem un RVT vienojas par aktuālu metodisko materiālu kopīgu izstrādi

Rīga, 16.septembris. Šodien Profesionālās izglītības kompetences centrā “Rīgas Valsts tehnikums” (RVT) trīs Latvijas uzņēmumi parakstīja sadarbības līgumu ar izglītības iestādi, vienojoties par iesaisti vispusīgā augsti kvalificētu speciālistu sagatavošanā  atbilstoši ekonomikas Zaļā kursa un Eiropas Savienības izvirzīto klimata mērķu sasniegšanai.

Vienošanās paredz uzņēmēju līdzdalību jaunu profesionālās izglītības programmu, kā arī atbalstu aktuālu metodisko materiālu izstrādē, zināšanu pārnesi uzņēmējdarbības vidē un otrādi. Tostarp vienošanās ietvaros paredzēts  RVT mācību bāzē uzsākt divu saules paneļu nojumes prototipu izveidi, kas primāri būtu paredzēti elektroautomobiļu uzlādei, rūpnieciski ražojami, atbalsta konstrukcijām maksimāli izmantojot vietējos izejmateriālus un pielietojot tehnoloģijas, kas jau tagad atbilstu topošajai ES Taksonomijas regulai.

Līgumu parakstīja un par kopīgiem sadarbības projektiem vienojās RVT (direktore Dagnija Vanaga), eksportējošs galdniecības un dizaina uzņēmums no Rēzeknes SIA “Gravtex” (valdes loceklis Andris Filipenoks), pirmā hermētiskā saules paneļu jumta izgatavotājs Latvijā SIA “Saules Grauds” (valdes priekšsēdētājs Edmunds Zālīte) un auto koplietošanas uzņēmums, šobrīd lielāka elektroautomašīnu parka īpašnieks Latvijā SIA “Fiqsy” (valdes priekšsēdētājs Māris Avotiņš).

ES zaļais kurss nozīmē pakāpenisku aiziešanu no līdzšinējās naftas ekonomikas, kā arī to, ka neizbēgami ikvienam būs jāmaina veidi, kā šobrīd ražojam, iegūstam enerģiju, pārvietojamies utt. Arī saules paneļu nojumes ir neliels, taču nozīmīgs solis pārmaiņu virzienā, tās varam ražot uz vietas nevis pirkt no citiem. Turklāt nozīmīgs ir arī apstāklis, ka pareizi un precīzi rūpnieciski ražotas konstrukcijas vienmēr patērēs mazāk izejmateriālus un enerģiju nekā amatnieciska būvniecība uz vietas. Rūpnīcā pabeigtu izstrādājumu uzstādīšanas laiks ir vairākas reizes mazāks, līdz ar to, izmantojot šādus produktus,  iespējams ievērojami ietaupīt gan materiālu, gan naudu.

Sadarbības projekta gaitā tapušo izstrādājumu prototipus paredzēts izstādīt un izmēģināt interesentiem pieejamā, taču apsargātā RVT teritorijā.

Līguma parakstīšanas moments.
Autor: